geoTHERM VWL S

Nowa pompa ciepła powietrze/woda do komfortowego ogrzewania i przygotowania oraz ciepłej wody przy współpracy z zasobnikami ciepłej wody oraz nową, innowacyjną jednostką zewnętrzną, charakteryzująca się wysoką wydajnością oraz prostotą montażu.
Pompa ciepła geoTHERM VWL S to systemowe rozwiązanie do ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej we współpracy z wolnostojącymi zasobnikami c.w.u., doskonale nadające się do efektywnego wykorzystania źródła ciepła jakim jest powietrze. Jest specjalnie polecana do stosowania w zabudowie jednorodzinnej.
Urządzenie łączy wysoką wydajność, komfort użytkowania z gwarancją pracy również w niskich temperaturach. Szczególną cechą systemu geoTHERM VWL S jest nowoopracowana i elastyczna w montażu jednostka zewnętrzna, wyposażona w zintegrowany wymiennik ciepła powietrze – solanka, którą z powodzeniem zamontować można na działce, w otoczeniu budynku. Charakteryzuje się dodatkowo bardzo cichą pracą . Spełnia również rygorystyczne normy bezpieczeństwa DIN w zakresie stosowana jej nawet na placach zabaw dla dzieci. A dzięki bardzo efektywnym pompom (klasa energetyczna A) pompa geoTHERM VWL S powietrze-woda jest wyjątkowo energooszczędna.

Można nie martwić się o codzienny nadzór nad instalacją, gdyż seryjny pogodowy regulator bilansujący energię automatycznie steruje ogrzewaniem i przygotowaniem ciepłej wody.
Zalety w skrócie:

 • Pompa ciepła powietrze-woda dla budownictwa jednorodzinnego z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną,
 • Do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania c.w.u. pompy wykorzystują energię z powietrza 
 • Przygotowanie ciepłej wody przy współpracy z wolnostojącymi zasobnikami ciepłej wody
 • Dopuszczalna wysoka temperatura zasilania instalacji 62°C.
 • Wysoki współczynnik COP o wartości 4.0 (dla A2W35 WG EN14511 (VWL 81/3S)
 • Zintegrowany licznik pomiaru energii odnawialnej pobranej z dolnego źródła
 • Pompy dolnego i górnego źródła w klasie energetycznej „A”
 • Wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego
 • Możliwość bezpośredniego podłączenia do ogrzewania płaszczyznowego (podłogowe, ścienne) bez pośrednictwa bufora (system bezbuforowy)
 • Praca do temperatury zewnęrznej -20°C.
 • Niemiecka jakość wykonania 

   

Instalacja

Źródło ciepła Pozyskiwanie energii cieplnej z powierza za sprawą modułu jednostki zewnętrznej ze zintegrowanym wymiennikiem ciepła powietrze/ glikol

Komfort obsługi

Wskazania Podświetlany wyświetlacz graficzny ze wskazaniem stanu urządzenia i nastawień : seryjnie montowany pogodowy regulator bilansu energii steruje wszystkimi funkcjami, zapewniając najwyższy komfort ogrzewania. 

Zakres zastosowań

Warunki zależnie od wielkości posesji i właściwości budynku dobór odpowiedniej mocy urzadzenia.
 
Typ budynków   domy jednorodzinne

Środowisko

Wysoka wydajność 70% wytwarzanej energii cieplnej pochodzi ze środowiska naturalnego, tylko 30% energii trzeba uzyskać z dodatkowych źródeł. Brak emisji zanieczyszczeń w miejscu instalacji.
 
Walory ekonomiczne Wysoka niezawodność dzięki nowoczesnej, trwałej dedykowanej do pomp ciepła sprężarce Scroll Copeland ZH.
 
Czynnik roboczy   Zastosowano bezpieczny czynnik R407C, nieszkodliwy dla warstwy ozonowej.

Oznaczenia VWL geoTHERM

VWL 61/3 S  moc nominalna 6 kW 
 
VWL 81/3 S moc nominalna 8 kW 
 
VWL 101/3 S moc nominalna 10 kW
 
VWL 141/3 S moc nominalna 14 kW
 
VWL 171/3 S moc nominalna 17 kW

Doradztwo, instalacja i sprzedaż systemów geoTHERM VWL S

Prosimy o kontakt z infolinią Vaillant  telefon infolinii 0801 804 444 (z telefonu komórkowego +48/22/3230150) – dostępny w dni robocze, w godzinach od 8.00 do 16.00