DrainBackSplit

System bezciśnieniowy DrainBackSplit to doskonała propozycja do zastosowań w budownictwie jednorodzinnym, w celu efektywnego wspomagania ogrzewania, wielorodzinnym, deweloperskim oraz w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły i przedszkola.
Łączy on cechy systemów bezciśnieniowych auroSTEP z dużymi możliwościami współpracy z buforami wielofunkcyjnymi allSTOR, kotłami gazowymi lub pompami ciepła.
DrainBackSplit w skrócie:

  • system opracowany w oparciu o kolektory bezciśnieniowe (odporne na stagnację) VFK 135VD
  • możliwość połączenia w ramach jednego systemu do 12 kolektorów (30m2),
  • możliwość tworzenia układów kaskadowych do 48 kolektorów VFK 135 VD (4×12 kolektorów),
  • montaż kolektorów na dachu skośnym lub płaskim (dodatkowe akcesoria),
  • dwa moduły solarne do wyboru w zależności od ilości zamontowanych kolektorów (VPM 15D do 6 kolektorów, VPM 30D do 12 kolektorów) z wbudowaną automatyką i pompami EuP Ready,
  • współpraca z buforami wielofunkcyjnymi allSTOR i modułami świeżej wody VPM lub zasobnikami VIH S.

Opis zawartości pakietu:

pionowe kolektory  bezciśnieniowe VFK 135 VD (do 30m2), odporne na stagnację
 
moduły solarne auroFLOW plus VPM 15D lub VPM 30D (zdjęcia na górze z prawej strony)
 
bufor wielofunkcyjny allSTOR 300-2000l z możliwością łączenia w kaskady
 
moduły świeżej wody aquaFLOW exclusiv VPM 20/25/2 W, VPM 30/35/2W lub VPM 40/45/2W o wydajności do 25, 35, a nawet 45 l/min. Zapewniają one hignieniczny podgrzew wody użytkowej bez ryzyka rozwoju groźnych bakterii, np. Legionella.
 
źródło ciepła dodatkowe lub projektowane (kocioł gazowy, olejowy, pompa ciepła itp.)

Zastosowanie

domy mieszkalne Rozwiązanie polecane szczególnie w przypadku, gdy chcemy zastosować większą ilość kolektorów dla efektywnego wspomagania ogrzewania, a jendocześnie ochronić system przed przegrzaniem czynnika w okresie letnim
 
zakłady produkcyjne System polecany szczególnie, gdy okresowo, np. w sobotę i niedzielę zużycie ciepłej wody gwałtownie spada lub wręcz nie występuje. W takiej sytuacji system DrainBackSplit chroni czynnik przed przegrzaniem, w sezonie grzewczym przekazuje nadwyżki energii do instalacji c.o.
 
budynki użyteczności publicznej polecany szczególnie dla inwestycji o nierównomiernych poborach wody lub narażonych na dłuższe przerwy w jej odbiorze (wakacje, urlopy itp.)